Mega przydatna apka do Jeti
Jak pewnie wielu modelarzy mam kilkanaście modeli i to o różnych konfiguracjach.
Do tej pory jednym z głównych problemów było , pamiętanie który przełącznik do czego słuzy w danym modelu. Oczywiście niektóre są stałe, ale jest nie wszystkie, bo zupełnie inaczej obsługiwany jest samolot, szybowiec, czy też model z żyroskopem.
Do tej pory ratowałem się notatkami w telefonie, ale nie powiem, że to najwygodniejsza opcja. Ostatnio trafiłem na super apkę, którą można wgrać do nadajnika, a odpowiedzialna jest ona właśnie za pokazanie, co do czego służy 🙂
Apkę można pobrać pobrać pod tym linkiem https://www.thorn-klaus-jeti.de/de/switch57-app.html
Są tam dwie wersje:
- wersja 1.3 dla modeli DC i DS poza najnowszym DC24 II
- wersja 2.01 dla DC24 II (nie działa na starszych modelach).
Instalacja
Zaczynamy od pobrania odpowiedniego pliku na nasz komputer (po zatwierdzeniu praw autorskich).
Następnie rozpakowywujemy pobrany plik. Po podpięciu naszego nadajnika do komputera kopiujemy nań do foldera Apps – folder Switch57 i pliki Switch57.lc oraz Switch57.lua ( W instrukcji jest błąd podają by przekopiować tylko plik.lc)
Po przekopiowaniu, wychodzimy z USB i wchodzimy (podaję nazwy z mojej polskiej wersji) do Aplikacje>Aplikacje użytkownika. Klikamy + i wybieramy plik Switch57 pokazany na fotce.
Po zainstalowaniu otrzymujemy taki widok.
Teraz wchodzimy do Zegary/Sensory potem Wyświetlana telemetria. Następnie plusikiem dodajemy z opcji LUA dwie lewą i prawą Switch57.
Otrzymujemy coś takiego.
Teraz w głównym menu na dole znajdujemy Switch 57, wchodzimy i ustawiamy opisy przełączników, suwaków i potencjometrów. Zaczynamy od ustawienia przełącznika W „Toggle front/back view” – dzięki nie mu przełączymy się do drugiej strony z opisami przełączników tak po lewej jak i prawej stronie.
Opisy funkcji robimy w polach:
- Select Switch (wybieramy opisywany przełacznik itp.)
- Label (tu wpisujemy opis)
Suwaki i potencjometry wybieramy opcją G(numer)
Kolejne przełączniki opisujemy j/w tylko najpierw wybierając kolejny przełącznik, a potem robiąc opis.
Na koniec otrzymujemy na pulpicie dwie strony z opisami funkcji.
Zabawę w opisywanie można trochę przyspieszyć przy pomocy przygotowanego szablonu na stronie https://www.thorn-klaus-jeti.de/de/switch-57-jsn-generator.html
Jest on co prawda po niemiecku, ale myślę, że to w niczym nie przeszkadza 🙂 Musimy tylko znać nazwy profili modeli w radiu. Po wypełnieniu pół klikamy zielony przycisk na dole strony, a pobrany plik kopiujemy do naszego nadajnika do Apps/Switch57.
Pola L(numer) i R(numer) pozwalają, wprowadzić dodatkowe opisy A pole PPM opis kanałów.
Jeśli uważasz, że ten materiał jest fajny. możesz mi postawić kawę, by mnie zmobilizować do tworzenia kolejnych 🙂
Share this content:
Opublikuj komentarz